Adres, telefoon, e-mail redactie Sneeker Nieuwsblad
Adres Sneeker Nieuwsblad
Sneeker Nieuwsblad is een uitgave van Hoekstra Uitgeverij
Martiniplein 15b
Postbus 11, 8600 AA Sneek
Hoekstra Uitgeverij is een onderdeel van NDC mediagroep
Redactie Sneeker Nieuwsblad
Redactie: Sjoerd Stiensma
Telefoon: 088- 800 2010 of 0515-428632
Redactie: Cees Walinga
Telefoon: 088-800 20 10 of 0515-428633
E-mail: redactie@sneekernieuwsblad.nl
Berichten op internetsite Sneekernieuwsblad.nl
Je kunt persberichten of artikelen ook zelf op de internetsite zetten in de rubriek Jouw Nieuws. Je dient je dan eenmalig te registreren waarna je in het vervolg eenvoudig kunt inloggen in het redactiesysteem voor Jouw Nieuws. Behalve persberichten of verhalen kun je ook foto's plaatsen of agendaberichten.
Nieuwsgebied Sneeker Nieuwsblad
De redactie van Sneeker Nieuwsblad volgt het nieuws in de gemeenten Boarnsterhim, Littenseradiel, Sneek en Wymbritseradiel.
Sneeker Nieuwsblad wordt op donderdag huis-aan-huis verspreid in Abbega, Blauwhuis, Boazum, Dearsum, Easterein, Folsgare, Gaastmeer, Gauw, Goenga, Greonterp, Heeg, Hinnaard, Hommerts, Idzega, Ijlst, Indijk, Itens, Jirnsum, Jutrijp, Koufurderige, Loenga, Lytsewierrum, Nijland, Offingawier, Oosthem, Oppenhuizen, Oudega (Gem. Wymbritseradiel) Poppenwier, Raerd, Reahus, Rien, Sandfirden, Scharnegoutum, Sibrandabuorren, Sneek, Tersoal, Tirns, Tjalhuizum, Uitwellingerga, Westhem, Wolsum, Woudsend, Ypecolsga en Ysbrechtum.
Hoe schrijft u een perfect persbericht?
Veel organisaties, instellingen, verenigingen, scholen, bedrijven, muzikanten krijgen er wel eens mee te maken. Ze hebben nieuws dat wellicht in de krant kan, maar hoe krijgen ze dat voor elkaar? Hoe stelt u een persbericht op waar een redactie iets aan heeft? Hoe vergroot u de kans dat uw persbericht in de krant komt?
1. Zorg er voor dat uw persbericht een duidelijke wervende titel heeft. Journalisten krijgen dagelijks meerdere brieven, faxen en mailtjes. Ze moeten een selectie maken. Berichten met een duidelijke titel en afzender zijn dan altijd in het voordeel. Zij trekken de aandacht van de redactie.
2. Als u het persbericht per e-mail stuurt schrijf het bericht dan in het mailbericht zelf en doe dat niet in een bijlage die aan het mailbericht wordt gekoppeld. Het zorgt alleen maar voor ergernis wanneer een journalist een onduidelijk bestand krijgt (in welk formaat?), met onbekende inhoud, dat hij/zij vervolgens voor de zekerheid misschien door een virusscanner moet laten controleren. Wat zou u zelf doen als u een onduidelijk bericht krijgt met als titel de weinig stimulerende tekst ‘Geachte redactie, hierbij ons persbericht’ en een link naar een onduidelijk bestand? Waarschijnlijk hetzelfde als de redactie doet: ongezien weggooien. Zorg dus dat het bericht direct in de e-mail te lezen is (dus ook geen pdf’s). Dat vergemakkelijkt het werk voor de redactie.
3. Zet in het ‘Onderwerp’ boven je mail: PERSBERICHT en vervolgens de titel.
4. Je kunt bovenin je e-mail-persbericht een klein logo plaatsen, maar de voorkeur gaat toch uit naar een NIET-vormgegeven e-mailbericht (kies in je mailprogramma 'tekst zonder opmaak' en niet 'tekst met html-opmaak').
5. Hetzelfde geldt voor een eigen lettertype of bijv. een subtiele achtergrond: het is mogelijk, maar je weet niet of er bij de ontvanger iets van overblijft en als het niet écht professioneel gedaan is, komt het meestal alleen maar knullig over. Liever niet doen dus.
6. Stuur geen persbericht rechtstreeks naar een compleet e-mail adresbestand. Dan leest elke ontvanger waar het bericht nog meer heen is gegaan. Dat is bovendien slecht voor de privacy.
Meer headlines
- Scholenkampioenschap voor De Oudvaart
- Johannes Reiker in vorm
- Waterpoloderby eindigt onbeslist
- LSC 1890 verslaat koploper
- Sneek Wit-Zwart stelt teleur in derby
- Sneker aangehouden voor bedreiging
- Sneker aangehouden voor drugsbezit
- Sneker aangehouden voor belediging
- Volleybaldames eenvoudig langs Dynamo
- ONS en Drachtster Boys in evenwicht
- Waterpoort Boys verliest topper, opnieuw zege IJVC
- Nijland sterkste in 'degradatiederby'
- Sneker aangehouden voor drugslevering scholieren
- Opnieuw sprintsucces Smeekens
- Pjutten Berneroefke blijven in winterse sferen
- Sneek: Begrijppunt in bieb sluit
- Sneek: Extra geld voor scholing ambtenaren
- Poiesz opent 51ste filiaal in Assen
- Sneek tevreden over dienstverlening gemeente
- Sneek: Sport en spel op Julianaschool
- Sneek: Jaar uitstel stoomtrein
- Sneek: Brand Lindenlaan aangestoken
- Prijzen voor jeugdjudoka's
- LSC in doelpuntrijk treffen langs Trynwalden
- IJVC scoort weer vier keer
- Sneek moet naar beneden kijken
- Drugsdealer gepakt in disco
- SDS blijft met lege handen achter
- Nijland koestert punt
- Goede generale Waterpoort Boys